Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša 2018.gada 21.martā publicēta KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2018/461 ar ko atbilstīgi Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) 2015/2283

atļauj kā jaunu pārtikas produktu sastāvdaļu plašāk lietot ar taksifolīnu bagātu ekstraktu

 (

Dihidrokvercetīnu

) un groza Komisijas Īstenošanas regulu (ES)

Regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, tātad jau 2018.gada aprīlī Dihidrokvercetīnu jeb ar Taksifolīnu bagātu ekstraktu varēs izmantot ne tikai uztura bagātinātājos, bet arī bezalkoholiskajos dzērienos, piena produktos un šokolādes konfektēs
Galvenie ieguvumi, lietojot Dihidrokvercetīnu (DHQ) pārtikas produktos- garāks produktu glabāšanas laiks, ilgstoši saglabājas labākas produkta īpašības, pārtikas produkts ir veselīgāks. 

Jaunā pārtikas produkta lietošanas nosacījumi:

Lasīt tālāk »

DIHIDROKVERCETĪNS - DABAS DZIEDNIEKS

24. jan. 2018

Cilvēks jau gadu tūkstošiem ir pazinis Sibīrijas lapegles mehāniskās un dabiskās ārstnieciskās īpašības, tomēr tikai nesen, attīstoties dabaszinātnēm, iemācījās šīs īpašības koncentrēt un izmantot farmaceitiskajā un pārtikas rūpniecībā, radot dihidrokvercetīnu.  

Dihidrokvercetīns ir dabas bioflavonoīds, kas iegūts no Sibīrijas lapegles koksnes, no mehāniskai apstrādei neizmantojamajiem atlikumiem.

Flavonoīdi veido plašu dabas savienojumu grupu. 1936. gadā ungāru izcelsmes amerikāņu zinātnieks A. Szent-Györgyi (16.09.1893 - 22.10.1986, Nobela prēmija fizioloģijā un medicīnā, 1937) un grupa vācu zinātnieku norādīja, ka vesela virkne flavonoīdu ir apveltīta ar ievērojamu bioloģisko aktivitāti, kas raksturīga vitamīniem. Tie daļēji noņem vitamīna C asumu, samazina kapilāro asinsvadu trauslumu un tika nosaukti par vitamīnu P (no angļu valodas Permeability - Caurlaidība).

20.gadsimta 50-to gadu vidū šis bioflavonoīds tika īpaši izdalīts un nosaukts par dihidrokvercitīnu - kvercitīna analogu, bet ar P-vitaminozu aktivitāti un citām vērtīgām īpašībām, kādas nepiemīt lielākajai daļai bioflavonoīdu.

Dabīgās Dihidrokvercetīna īpašības, t.i. ar saglabātu dabas veidotu struktūru, ļauj to izmantot kā flavonoīdu grupas P vitamīnu un bioloģiski aktīvu savienojumu gan farmācijā, gan pārtikas ražošanā, gan kā dzīvnieku uztura uzlabotāju, gan augkopības kultūru auglības celšanai.

Jaunākie ieraksti

21. jan. 2021

Jauni Sibīrijas papegles produkti Tavai labsajūtai

13. dec. 2020

LarixC Taxifolin un elpošana

7. apr. 2020

Makrobiotiskā pretvīrusu pārtika

22. mar. 2020

Kā aizsargāt sevi un tuviniekus?

27. feb. 2020

DIHIDROKVERCETĪNS PĀRTIKAS PRODUKTOS EIROPĀ

25. mai. 2018

Privātums

27. mar. 2018

Dihidrokvercetīns - Eiropas savienības pārtikas apritē

Papildus saturs

Šeit var ievadīt papildus saturu. Ja papildus satura nav, tad šo bloku var noslēpt, nospiežot uz ikoniņas augšējā stūrī.

Jauni Sibīrijas papegles produkti Tavai labsajūtai

21. jan. 2021, Nav komentāru

Piedāvājam divus jaunus Sibīrijas lapegles uztura bagātinātājus, kas stiprinās Tavu imunitāti, aizsargās pret vīrusiem un ātrāk atjaunos Tavu organismu pēc fiziskām un garīgām pārslodzēm, saslimšanām un noguruma:

 

LarixC Taxifolin. Sibīrijas lapegles dihidrokvercetīns. pulveris 10 g. Dienas deva 100-200mg.