SIBĪRIJAS LAPEGLE - DIHIDROKVERCETĪNA AVOTS

Dihidrokvercetīns un Sibīrijas lapegle. Kāpēc gan tie ir tik īpaši? Īpaša ir pati Sibīrijas lapegle ar savām neatkārtojamajām bioloģiskajām un fizikāli-mehāniskajām īpašībām. Tāpēc to var klasificēt kā vienu no vērtīgākajiem celtniecības materiāliem un bioloģiski aktīvo savienojumu- flavonoīdu avotiem.

Sibīrijas lapegle (Larix sibirica)- lapegļu ģints priežu dzimtas skujkoks. Skujas lapeglei mīkstas un nobirst katru rudeni, kā lapas- tādējādi arī radies koka nosaukums.

Līdz XIX gs. vidum Krievijā ar likumu bija aizliegta Sibīrijas lapegles tirdzniecība un izmantošana civilajiem mērķiem, pamatojot, ka tā ir nepieciešama militāro būvju celtniecībai, kuģu būvniecībai, dzelzceļu būvniecībai un infrastruktūras izbūvei. Izņēmumi, kuriem tika piešķirti lapegles materiāli bija Ziemas pils Sankt-Pēterburgā, dažas baznīcas un Kremlis. Eksports bija praktiski aizliegts, vai ļoti ierobežots, rezultātā Sibīrijas lapegles koksne bija samērā mazpazīstama ārpasaulei.

Daudz senāk pirms Sibīrijas lapegles koksnes tirdzniecības aizlieguma,  V-IX gadsimtā to izmantoja Venēcijas pilsētas celtniecībā, kā balstus izmantojot lapegles pāļus. Desmit līdz četrpadsmit gadsimtus vēlāk- 1827.gadā daļa no pāļiem tika apsekota. Rezultāts bija pārsteidzošs - lapegles koksne izskatījās pārakmeņojusies un ar grūtībām pakļāvās jebkādai mehāniskai apstrādei.

Sibīrijas lapegle ir dabisks antiseptiķis. Pateicoties lapegles sveķu īpašībām, tā nav pakļauta kukaiņu- kokgraužu uzbrukumiem un to var izmantot bez jebkādas ķīmiskas apstrādes vietās, kur visi citi koksnes materiāli būs pakļauti puvei.

Tā kā Sibīrijas lapegle ir augusi neskartajos Sibīrijas taigas mežos, tā praktiski nav saskārusies ar cilvēka izraisītajiem piesārņojumiem. Tā ir ne tikai ekoloģiski tīra koksne, bet pat ar ārstnieciskām īpašībām. Lapegles koksnē ir īpašas vielas – fitoncīdi, kas izdalās no koksnes visa lapegles koksnes dzīves cikla ilgumā, neatkarīgi no tā vai koks ir taigā, vai mājoklī, telpā ap lapegles koksni ir ļoti maz vīrusu un mikrobu.


Jauni Sibīrijas papegles produkti Tavai labsajūtai

21. jan. 2021, Nav komentāru

Piedāvājam divus jaunus Sibīrijas lapegles uztura bagātinātājus, kas stiprinās Tavu imunitāti, aizsargās pret vīrusiem un ātrāk atjaunos Tavu organismu pēc fiziskām un garīgām pārslodzēm, saslimšanām un noguruma:

 

LarixC Taxifolin. Sibīrijas lapegles dihidrokvercetīns. pulveris 10 g. Dienas deva 100-200mg.